MNIEJSZY PRĄD, MNIEJSZY MOMENT

Dzięki temu, że układy łagodnego rozruchu obniżają prąd startowy, nie trzeba podpisywać z zakładem energetycznym umowy na dostarczanie energii elektrycznej o parametrach, które przekraczają te standardowe ani liczyć się z karami w razie jej braku. Ponadto wydłuża się żywotność napędów dzięki mniejszemu zużywaniu ich komponentów (silnika, przewodów zasilających).

Softstarty, ograniczając prąd rozruchowy, zapobiegają również dużym spadkom napięcia w sieci zasilającej. Dzięki temu pozostałe podłączone do niej urządzenia nie są narażone na powodowane nimi szkodliwe zaburzenia.

Mniejszy startowy moment obrotowy, który można w układach łagodnego rozruchu ustawić odpowiednio do potrzeb, powoduje natomiast mniejsze naprężenia komponentów napędzanej maszyny, na przykład taśm przenośników i nie dopuszcza do wystąpienia skoków ciśnień w instalacji na przykład z pompą zasilaną przez softstart. Także łagodne hamowanie napędów przynosi liczne korzyści. Najlepiej zalety płynnego rozruchu i zatrzymywania wyjaśnić na przykładach. Przedstawiamy je w ramce.

Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów
Dowiedz się więcej

Prezentacje firmowe

Zobacz również