PROGRAMOWANIE ONLINE. CZY WARTO KUPIĆ ROBOTA SPAWALNICZEGO?

Druga z wymienionych metod programowania robotów polega na tworzeniu oprogramowania na jego stanowisku pracy przez "nauczenie" go właściwej kolejności ruchów przez operatora. W tym celu taka osoba korzysta z panelu sterującego albo joysticka, którymi porusza ramieniem robota. Układ sterujący zapisuje współrzędne kolejnych punktów wyznaczających tory następujących po sobie przemieszczeń albo współrzędne pozycji docelowej, jeżeli sposób jej osiągnięcia nie jest ważny. Najważniejsze wady tej metody to: długi proces programowania, wymóg dostępności robota, a tym samym jego wyłączenie z realizacji innych zadań produkcyjnych oraz dostępność stanowiska i konieczność zaangażowania doświadczonego operatora.

W podsumowaniu warto przedstawić zalety robotyzacji zadania spawania, które mogą się okazać pomocne w znalezieniu odpowiedzi na pytanie postawiona w tytule akapitu. Są to: możliwość zwiększenia wydajności i powtarzalności spawania, co ma szczególne znaczenie w produkcji na masową skalę, niezależność ciągłości i jakości produkcji od dostępności i kwalifikacji operatorów, poprawa bezpieczeństwa pracowników.

 

Monika Jaworowska

 

Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów
Dowiedz się więcej

Prezentacje firmowe