CZYM JEST RTLS?

Jeżeli natomiast chodzi o rozwiązania z zakresu śledzenia produktów (traceability), słowo klucz to RTLS (Real Time Location System), czyli systemy lokalizacji i identyfikacji czasu rzeczywistego. Umożliwiają one namierzanie i monitorowanie przepływu produktów i półproduktów na wszystkich etapach produkcji, obróbki, magazynowania i często też częściowo dystrybucji. Są one przeważnie zintegrowane z systemami WMS i ERP.

System RTLS oparty jest zwykle na wykorzystaniu niewielkich, zasilanych bateryjnie znaczników radiowych, optycznych albo akustycznych, które są mocowane do obiektów, które mają być śledzone. Sygnał przez nie emitowany jest odbierany przez czujniki rozmieszczone na obszarze, który podlega nadzorowi systemu RTLS, zwykle mocowane na stałych elementach pomieszczeń. Dane przez nie pozyskane są analizowane w specjalnym oprogramowaniu – na przykład na podstawie kąta padania albo czasu propagacji sygnału wyznaczane jest położenie oznakowanego towaru. Przeważnie w tym celu potrzebne są minimum dwa sensory.

Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów
Dowiedz się więcej
Przejdź do kompendium

Prezentacje firmowe

Zobacz również