BEZPIECZNA JAZDA
Nie powinno się gwałtownie ruszać, hamować ani skręcać. Niedopuszczalne jest też wysiadanie na chwilę z wózka bez wcześniejszego zatrzymywania go, a później wskakiwanie do niego w biegu.
Należy zachować bezpieczną odległość od innych wózków, a hamując, upewnić się, że wystarczy miejsca do bezpiecznego zakończenia tego manewru, zaś na zakrętach zwalniać, żeby uniknąć przewrócenia się. Operator powinien dobrze orientować się w przestrzeni, po której się porusza, w przypadku gdy ładunek ogranicza mu widoczność i używać klaksonu w razie potrzeby, na przykład wyjeżdżając zza rogu. Znajdując się na rampie, nie może załadowywać wózka, rozładowywać go ani skręcać.
Przed podniesieniem ładunku trzeba sprawdzić, czy nie jest uszkodzony, a jego wymiary pozwalają na bezpieczny transport. Nie należy go przesuwać ani podnosić końcówką wideł. Nie wolno go też podnosić ani przesuwać, jeśli nie obciąża równomiernie obu ramion wideł, ani podnosić na jednym ramieniu. Warto się też zastanowić, czy pozycja, która jest wygodna przy jego unoszeniu, będzie też taka przy jego odkładaniu w miejscu docelowym.
Przenośniki taśmowe wznoszące 40 CD ![]() Długość przenośnika: 1 ÷ 3 m, szerokość taśmy: 120÷600 mm, obciążenie taśmy: 10 kg/m, typ silnika: 3 × 230/400 V (1 × 230 V), szybkość przesuwu pasa: 3÷30 m/min, taśma transportująca: PVC, PU, PP, filcowa, modularna, temperatura pracy: 10÷80°C, średnica wałków (kół zębatych): zależna od typu taśmy.
Rama: profil C, szerokość robocza: 800, 900, 1200 mm, podziałka: 95, 126, 190, 220 mm, rolka: Ø 80 × 2 mm, Ø 80 × 3 mm, Ø 89 × 3 mm, z łożyskiem kulkowym, napęd: motoreduktor SEW lub NORD, prędkość: 6, 8, 10, 12, 15 m/min, wysokość: 300 ÷ 1200 mm, powłoka antykorozyjna: lakierowanie proszkowe RAL5005 (niebieski) lub ocynkowanie, stal nierdzewna, inne kolory na życzenie.
Nośność: od 250 do 1500 kg, skok podnoszenia: od 0 do 4 m, prędkość: do 2 m/s, ciężar wózka: od 1000 do 2000 kg, ciężar akumulatora: od 350 do 600 kg, dokładność pozycjonowania: do 1 cm, rodzaj ładowania: standard lub stacja ładująca, maksymalne pokonywane nachylenie: 5% przy pełnym załadunku, 10% na pusto.
Czas pracy: do 12 h, masa ciągniętego wózka: do 200 kg, komunikacja Wi-Fi, kompaktowa konstrukcja, obudowa z kompozytów, nawigacja: system laserowego mapowania terenu (LMS) lub system optyczny z kolorową linią.
Czas pracy: do 12 h na jednym ładowaniu, udźwig: do 300 kg, komunikacja Wi-Fi, system wysuwanych trzpieni do automatycznego pobierania i odstawiania ładunku, system laserowego mapowania terenu (LMS) lub system optyczny z kolorową linią.
Udźwig: 1400 ÷ 1600 kg, maszt: podwójny lub potrójny, wysokość podnoszenia: 9,450 m, prędkość jazdy: 10 km/h, szerokość całkowita: 1,285 m.
Wózki widłowe Toyota Traigo Trzykołowe, udźwig: 1500÷2000 kg dla środka ciężkości 50 cm, wysokość podnoszenia: do 750 cm, z systemem stabilizacji Toyota SAS (synchronizacja układu kierowniczego, kontrola masztu, ograniczanie prędkość podczas jazdy po łuku).
Maksymalna wysokość masztu: 14 m, maksymalne obciążenie: 2 × 50 kg, prędkość ruchu: 6 m/s, przyspieszenie maks.: 5,3 m/s², prędkość podnoszenia: 3 m/s, przyspieszenie maks.: 4 m/s², maks. długość korytarza 110 m, temperatura otoczenia: 2÷40°C.
Funkcje: zarządzanie personelem, inwentaryzacja, realizacja wydań towaru, zaawansowana kompletacja, sterowanie transportem i przepływem materiałów, wysyłka, dodatkowe moduły: Adaptive Scenario Management, Warehouse Advanced Planning, Material Flow Control, Event Management, Slot Management, Multisite.
Zakres częstotliwości: od 6,35 do 6,75 GHz, zasilanie: 20÷48 V, zasięg do 200 metrów, pole widzenia: 30 cm, do 3500 znaczników 1 Hz na kontroler.
Aby im zapobiec, również w wózkach widłowych wdraża się zabezpieczenia, które mają wspomóc operatorów. Przykładem są systemy ostrzegające przed kolizją. Ich częścią typowo są panele, które są instalowane w kabinie wózka i anteny montowane na dachu pojazdu. Na ekranie wyświetlane są informacje o tym, czy jakieś obiekty znajdują się w granicach stref dookoła wózka. Podobnie, jak w przypadku AGV, można aktywować funkcję automatycznego zmniejszania prędkości pojazdu lub jego całkowitego zatrzymania w razie wykrycia innych obiektów w zbyt bliskiej odległości. Uzupełnieniem systemu są znaczniki, w które wyposaża się pieszych pracowników magazynu albo linii produkcyjnej. W przypadku znalezienia się w strefie niebezpiecznej elementy te sygnalizują, na przykład dźwiękowo, świetlnie lub wibracyjnie, ten fakt osobie, która je nosi. Zwykle strefy bezpieczeństwa mają kształt okręgu o możliwym do ustawienia promieniu. Można również przeważnie dodatkowo definiować obszary o dowolnym kształcie. Jest to przydatne, kiedy korzystne albo wymagane, na przykład ze względu na istniejące ograniczenia przestrzenne, jest określenie innych odstępów z boków wózka, a innych z przodu i z tyłu pojazdu.
Spis treści
Powiązane treści
![]()
Wielowarstwowy skaner R2300 poprawia efektywność pojazdów AGV w intralogistyce
![]()
E-trendy w logistyce? Sprawdzamy, jak odpowiada na nie robotyka i automatyzacja
![]()
Rynek technologii cyfrowych w logistyce będzie rósł o 22% rocznie
![]()
Skanery laserowe dla pojazdów AGV
![]()
MOBOT – nowoczesny transport mobilny odpowiadający na potrzeby rynku
![]()
Japonia tworzy ogólnokrajową inteligentną platformę logistyczną
![]()
Transport mobilny firmy SEW-Eurodrive - Wózki AGV do indywidualnych zastosowań
![]()
Intralogistyka w praktyce by Myzer – "Everything is possible"
Zobacz więcej w kategorii: Temat miesiąca
![]()
Roboty
Automatyzacja i robotyzacja sortowania, pakowania, paletyzacji
![]()
Przemysł 4.0
Sztuczna inteligencja i cyfrowy przemysł
![]()
Artykuły
Wod-kan, uzdatnianie wody i oczyszczanie ścieków
![]()
Roboty
Produkcja spożywcza, farmaceutyczna i medyczna - nowe technologie i wysoka czystość
![]()
Komunikacja
Szkolenia w przemyśle
![]()
Silniki i napędy
Kompendium serwonapędów i Motion Control
Zobacz więcej z tagiem: Roboty
Cała branża automatyki. Twoje pytania.
Poszukuję produktu lub usługi
Chcę skontaktować się z firmą
Mam pytanie ogólne
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B
Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz
Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów
|