SMART SENSORS I TEMATYKA BHP

Dzięki smart czujnikom i rozwiązaniom wearable, czyli elektronice noszonej, otworzą się również nowe możliwości w zakresie ochrony pracowników w miejscu pracy oraz usprawnienia ich pracy. Potencjał tej drugiej w zastosowaniach konsumenckich jest ogromny – wystarczy wspomnieć o stale zyskujących na popularności urządzeniach noszonych do pomiaru aktywności fizycznej i parametrów życiowych w zastosowaniach medycznych. Wiele z nich może również znaleźć zastosowanie w przemyśle, oczywiście z uwzględnieniem jego specyficznych wymagań.

Do zadania poprawy bezpieczeństwa na stanowiskach pracy dzięki elektronice noszonej można podejść na kilka sposobów. Przykładowo akcesoria do noszenia i elementy ubrań, takie jak m.in. opaski na rękę, odzież roboczą z wszytymi czujnikami i wyświetlaczami, nakrycia głowy, rękawice czy okulary, można wykorzystać do przedstawienia użytkownikom informacji o zagrożeniach, takich jak na przykład gorące powierzchnie, dzięki wbudowaniu kamery termowizyjnej w kask.

Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów
Dowiedz się więcej
Przejdź do kompendium

Prezentacje firmowe