NA CO JESZCZE ZWRÓCIĆ UWAGĘ?

W siłownikach, które współpracują z silnikami prądu stałego, zmiana prędkości jest odwrotnie proporcjonalna do obciążenia. W siłownikach napędzanych silnikami prądu przemiennego efekt ten jest mniej odczuwalny. Inne czynniki, które wpływają na prędkość ruchu, to m.in. parametry zasilania (wartość i częstotliwość napięcia) oraz temperatura otoczenia.

Aby dobrać odpowiedni silnik i przekładnię, należy obliczyć moment obrotowy niezbędny do wytworzenia w siłowniku zakładanej siły. Powinien on być sumą momentów napędowych dla wszystkich etapów cyklu roboczego.

Na podstawie przeglądu wariantów mocowania silnika można z kolei dobrać właściwy kołnierz montażowy silnika. Trzeba także określić sposób mocowania siłownika. Ważnym etapem jest wybór końcówki tłoczyska, do której zostanie przymocowane obciążenie. Można na przykład wybrać ten element z gwintem wewnętrznym albo zewnętrznym, z widełkami albo z uchem z przegubem.

Jeżeli ważna jest kompensacja niewspółosiowości, to warto rozważyć zakup przegubu wahliwego, a gdy chcemy zwiększyć stabilność i dokładność, zabezpieczyć się przed obrotem przy większych momentach obrotowych i skompensować siły boczne, warto dokupić prowadnice tłoczyska.

Prezentacje firmowe

Polecane

Nowe produkty

Zobacz również