DLACZEGO UWB W RTLS?

W dziedzinie systemów lokalizacji oraz identyfikacji w czasie rzeczywistym na popularności zyskuje ostatnio technologia transmisji szerokopasmowej Ultra-Wideband (UWB). Wynika to z jej licznych zalet w tym zastosowaniu w porównaniu do konkurencyjnych technologii, czyli przede wszystkim RFID czy komunikacji w sieciach Wi-Fi.

Najważniejsze z nich to: duża odporność sygnałów UWB na zakłócenia z innych źródeł i ich przenikalność – nie blokują ich na przykład takie przeszkody jak wysokie regały magazynowe. To zwiększa wiarygodność odczytów z systemu RTLS. Oprócz tego wyróżnikiem technologii UWB jest duża dokładność pomiaru, liczona w centymetrach – typowo osiągalna jest precyzja lokalizacji rzędu kilkudziesięciu centymetrów, chociaż dostępne są RTLS UWB z deklarowaną dokładnością rzędu kilkunastu centymetrów.

Dla porównania w systemach opartych na Bluetooth lub Wi-fipołożenie obiektów lokalizacji można określać z precyzją rzędu metrów. W takich zastosowaniach jak właśnie m.in. intralogistyka ma to ogromne znaczenie dla przydatności danych pozyskiwanych z systemów RTLS. Przykładowo jak największa precyzja w określaniu położenia ma kluczowe znaczenie w przypadku korzystania z systemów lokalizacji i identyfikacji w czasie rzeczywistym z sygnałami UWB w ochronie strefowej wózków widłowych.

Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów
Dowiedz się więcej
Przejdź do kompendium

Prezentacje firmowe