ZA CO ODPOWIADA WMS?

Uzupełnieniem opisanych do tej pory wykonawczych komponentów systemów intralogistycznych są rozwiązania z zakresu śledzenia produktów (traceability) oraz oprogramowanie. Przykładem tego ostatniego są WMS (Warehouse Management System), czyli systemy zarządzania magazynami. Zadaniem tego typu aplikacji jest nadzór, koordynowanie i optymalizowanie zadań oraz procesów realizowanych w magazynie.

Przykładami operacji, kontrolowanymi przez WMS, są: przyjęcia towarów i materiałów do magazynu, czy to w wyniku zakupu, zwrotu, czy przepływu między centrami dystrybucji w obrębie przedsiębiorstwa, na podstawie których zaktualizowany zostaje stan magazynowy, zarządzanie lokalizacją produktów poprzez tworzenie zleceń dotyczących ich rozmieszczenia w magazynie, zależnie od przyjętych w tym zakresie reguł ograniczających ich zbędne przemieszczanie oraz zarządzanie obrotem zapasami i wydawaniem towaru, czyli analiza oraz kompletacja zamówień, zwrotów, przesunięć pomiędzy centrami dystrybucji w ramach przedsiębiorstwa.

WMS informacjami o wszystkich tych operacjach musi wymieniać się z zakładowym systemem ERP. Czasem jest jego częścią, a czasem jest osobnym narzędziem. Z użytkownikami, czyli w tym przypadku przede wszystkim pracownikami magazynu, system zarządzania nim komunikuje się głównie za pośrednictwem urządzeń mobilnych, jakimi są zwykle skanery kodów kreskowych czy czytniki tagów RFID.

Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów
Dowiedz się więcej
Przejdź do kompendium

Prezentacje firmowe

Zobacz również