Szkolenia z robotów ABB

W obliczu dynamicznego postępu technologicznego i ciągłych zmian rynkowych szkolenia są kluczowe dla budowy konkurencyjności przedsiębiorstw oraz rozwoju zawodowego inżynierów i menedżerów w przemyśle. Umożliwiają poszerzanie i aktualizację wiedzy oraz dostosowanie się do wyzwań, jakie niesie ze sobą wdrażanie rozwiązań Przemysłu 4.0. Ich oferta obejmuje zarówno tematy branżowe, jak i m.in. kwestie związane z pozyskiwaniem finansowania na rozwój przedsiębiorstwa. Wiedza przekazywana jest w tradycyjny sposób, a także z wykorzystaniem nowoczesnych metod, które uatrakcyjniają naukę.

Posłuchaj
00:00
Spis treści

Termografia z drona

Oprócz ogólnych kursów prowadzi się także te przeznaczone dla określonych grup docelowych. Przykładem są kursy dla służb utrzymania ruchu w zakładach przemysłowych w zakresie diagnostyki opartej na kontroli rozkładu temperatury elementów maszyn i urządzeń. Z termografii szkolą się poza tym pracownicy firm energetycznych. Podczas kursów dodatkowo omawia się typowe problemy, które można wykryć podczas inspekcji termograficznej (uszkodzenia przewodów, urządzeń elektroenergetycznych, błędy w ich montażu i użytkowaniu) oraz kwestie bezpieczeństwa podczas przeprowadzania pomiarów instalacji pod napięciem.

Nowość w dziedzinie szkoleń z termografii stanowią zajęcia dotyczące przeprowadzania pomiarów termowizyjnych z drona. Omawia się podczas nich m.in. przypadki użycia bezzałogowych statków powietrznych wyposażonych w kamery termowizyjne oraz zagadnienia, które są specyficzne dla tego zastosowania termografii, w tym: zasady doboru ostrości i rozdzielczości przestrzennej, mapowanie terenu, wpływ warunków atmosferycznych na wyniki pomiaru, regulacje prawne dotyczące korzystania z dronów i zasady bezpieczeństwa lotów.

Szkolenia z robotów ABB

Prowadzone są również szkolenia z konkretnych rozwiązań, np. robotów czy sterowników z oferty określonych producentów. Przykładem są kursy z zakresu kontrolerów IRC5 do sterowania robotami firmy ABB. Dzieli się je zazwyczaj na kursy dla operatorów i osób, które odpowiadają za programowanie tych maszyn. W obu przypadkach na wstępie zazwyczaj omawia się ogólne zasady bezpiecznej pracy z robotami przemysłowymi.

Podczas szkoleń dla operatorów porusza się następnie takie tematy, jak m.in.: obsługa FlexPendanta, sterowanie robotem w trybie ręcznym, podstawowe instrukcje ruchowe, monitorowanie sygnałów we/wy, wgrywanie oraz zapis modułów i programów, synchronizacja robota, rejestr zdarzeń. Osoba, która ukończy taki kurs, jest w stanie samodzielnie obsługiwać stanowisko zrobotyzowane, w tym uruchomić robota marki ABB, sterować nim za pomocą joysticka, ładować i uruchamiać programy, rozpoznawać najczęstsze powody zatrzymania i podejmować działania w celu wznowienia pracy.

Szkolenia z zakresu programowania robotów dzieli się na poziomy zaawansowania. Te podstawowe obejmują: modyfikowanie programu w RobotStudio, strukturę kodu w języku RAPID, tworzenie prostych programów, podstawowe instrukcje i funkcje w języku RAPID, układy współrzędnych narzędzia oraz detalu. Na wyższym poziomie zaawansowania dodatkowo omawia się: definiowanie stacjonarnych narzędzi, deklaracje danych programowych, programową obsługę przerwań, zdarzeń, błędów, programowe przesunięcie ścieżki, pracę ze strefami, tworzenie własnych instrukcji, funkcji i typów danych, opcję SoftMove. W ramach oddzielnych kursów można zapoznać się z tematyką: podłączania, konfigurowania i walidacji ustawień systemów z opcją SafeMove czy podłączania, konfiguracji i oprogramowania systemów wizyjnych oraz osi zewnętrznych współpracujących z robotem.

Spis treści
Zobacz więcej w kategorii: Temat miesiąca
Silniki i napędy
Kompendium serwonapędów i Motion Control
Artykuły
Oil&gas i sektor chemiczny - automatyka i pomiary w branżach procesowych
Silniki i napędy
Nowoczesne przekładnie i motoreduktory - kompendium
Obudowy, złącza, komponenty
Nowoczesne kable, złącza i osprzęt kablowy
Przemysł 4.0
Smart Factory 2024
Bezpieczeństwo
Automatyka i urządzenia do zastosowań specjalnych
Powiązane treści
Bezpieczeństwo maszyn na wszystkich poziomach zaawansowania. Szkolenia firmy Pilz oferują dostęp do usystematyzowanej wiedzy na temat bezpieczeństwa maszyn
Międzynarodowy system szkoleń certyfikowanych dla cleanroomów, stref EPA oraz GMP – standardy ICCCS w Polsce
KFS 2025: szansa na rozwój kompetencji w zakresie bezpieczeństwa maszyn i oceny zgodności
Akademia ASTOR - oferta szkoleń dla przemysłu
Kompetencje na czasie - czy jesteś przygotowany na wyzwania 2025 roku?
Oferta szkoleniowa Grupy RENEX
Zobacz więcej z tagiem: Komunikacja
Raporty
Przemysłowe sieci komunikacyjne
Prezentacje firmowe
Elastyczna transmisja poprzez Bluetooth Mesh
Szkolenie
Ethernet przemysłowy w praktyce - konfiguracja i diagnostyka

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów