Szkolenia z funduszy

W obliczu dynamicznego postępu technologicznego i ciągłych zmian rynkowych szkolenia są kluczowe dla budowy konkurencyjności przedsiębiorstw oraz rozwoju zawodowego inżynierów i menedżerów w przemyśle. Umożliwiają poszerzanie i aktualizację wiedzy oraz dostosowanie się do wyzwań, jakie niesie ze sobą wdrażanie rozwiązań Przemysłu 4.0. Ich oferta obejmuje zarówno tematy branżowe, jak i m.in. kwestie związane z pozyskiwaniem finansowania na rozwój przedsiębiorstwa. Wiedza przekazywana jest w tradycyjny sposób, a także z wykorzystaniem nowoczesnych metod, które uatrakcyjniają naukę.

Posłuchaj
00:00
Spis treści

Fundusze unijne

Oprócz inżynierów uczestniczących w szkoleniach technicznych, z możliwości dokształcania się korzystają również przedstawiciele kadry zarządzającej przedsiębiorstwami przemysłowymi, którzy biorą udział w kursach o tematyce biznesowej. Do takich zalicza się szkolenia z zakresu pozyskiwania finansowania na rozwój i wdrażanie innowacji. Głównym jego źródłem są fundusze europejskie.

Szkolenia dotyczące tej tematyki można podzielić na kilka grup. Pierwszą są kursy, w których uczestników wprowadza się w ogólną tematykę korzystania z pomocy unijnej. Prowadzone są również szkolenia, podczas których szczegółowo omawiana jest najnowsza perspektywa finansowania ze środków Unii Europejskiej na lata 2021–2027. Program takich kursów zazwyczaj na wstępie obejmuje wyjaśnienie zasad dotowania projektów przez UE, w tym: cele polityki Unii Europejskiej w najbliższej przyszłości, różne rodzaje źródeł finansowania (EFRR, EFS, FS) i główne założenia różnych funduszy, takich jak: FERS (Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego), FenIKS (Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko), FERC (Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy), FEPW (Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej), FENG (Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki) oraz programów regionalnych.

Szkolenia z funduszy

Następnie poruszane są zagadnienia, które wnioskodawca musi znać, zanim rozpocznie przygotowania do projektu. Są to: cele projektu w kontekście celów funduszy, kwalifikowalność wnioskodawcy i projektu, czynniki, od których zależy poziom dofinansowania, rozróżnienie pomocy publicznej i pomocy de minimis, projekty nieobjęte pomocą publiczną i obowiązki beneficjentów przy realizacji projektów. Na koniec zazwyczaj omawia się i ćwiczy na przykładach zasady sporządzania części merytorycznej i finansowej wniosków aplikacyjnych.

Oferta firm szkoleniowych obejmuje też kursy o zawężonej tematyce. Przykładami są szkolenia z: zarządzania projektami unijnymi (ich planowania, realizacji, rozliczania), dobrych praktyk w tym zakresie, unikania nieprawidłowości podczas realizacji i rozliczania inwestycji dofinansowanych z Unii Europejskiej, kursy z pisania wniosków oraz szkolenia z kontroli i audytów projektów unijnych.

Stanisław Zysnarski

DYNAMOTION

Do jakich grup odbiorców są skierowane Wasze szkolenia? Jaka jest ich tematyka?

Nasze szkolenia z dziedziny serwonapędów i Motion Control skierowane są zarówno do producentów maszyn, chcących rozwijać kompetencje wykorzystywania zaawansowanych bibliotek sterujących ruchem, jak też do operatorów i pracowników utrzymania ruchu, którzy pragną rozwijać kompetencje szybkiej diagnostyki i obsługi systemów serwonapędowych.

Czy współpracujecie z uczelniami wyższymi?

Ostatni rok w naszej firmie to ogromny wzrost zamówień z obszaru edukacji, których celem jest wyposażanie nowoczesnych laboratoriów poświęconych przemysłowi. W związku z tym dostarczaliśmy do nich roboty przemysłowe, roboty AMR, a także stanowiska umożliwiające egzaminowanie i szkolenie w danych zawodach.

Czy Wasze szkolenia dotyczą też tematyki pozyskiwania funduszy unijnych na innowacyjność, automatyzację i robotyzację, transformację cyfrową oraz środowiskową?

Skupiamy się na aspektach technicznych, nie szkolimy więc z pozyskiwania środków. Mamy jednak doświadczenie w startowaniu w przetargach do zamówień publicznych i wykorzystywaniu środków z dofinansowań. Nasze szkolenia charakteryzuje przede wszystkim elastyczność i dopasowywanie treści do odbiorcy. Oferujemy szkolenia z zakresu systemów serwonapędowych oraz robotów AMR.

Spis treści
Zobacz więcej w kategorii: Temat miesiąca
Silniki i napędy
Kompendium serwonapędów i Motion Control
Artykuły
Oil&gas i sektor chemiczny - automatyka i pomiary w branżach procesowych
Silniki i napędy
Nowoczesne przekładnie i motoreduktory - kompendium
Obudowy, złącza, komponenty
Nowoczesne kable, złącza i osprzęt kablowy
Przemysł 4.0
Smart Factory 2024
Bezpieczeństwo
Automatyka i urządzenia do zastosowań specjalnych
Powiązane treści
Bezpieczeństwo maszyn na wszystkich poziomach zaawansowania. Szkolenia firmy Pilz oferują dostęp do usystematyzowanej wiedzy na temat bezpieczeństwa maszyn
Międzynarodowy system szkoleń certyfikowanych dla cleanroomów, stref EPA oraz GMP – standardy ICCCS w Polsce
KFS 2025: szansa na rozwój kompetencji w zakresie bezpieczeństwa maszyn i oceny zgodności
Akademia ASTOR - oferta szkoleń dla przemysłu
Kompetencje na czasie - czy jesteś przygotowany na wyzwania 2025 roku?
Oferta szkoleniowa Grupy RENEX
Zobacz więcej z tagiem: Komunikacja
Raporty
Przemysłowe sieci komunikacyjne
Prezentacje firmowe
Elastyczna transmisja poprzez Bluetooth Mesh
Szkolenie
Ethernet przemysłowy w praktyce - konfiguracja i diagnostyka

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów