PRZEMYSŁOWA ELEKTRONIKA NOSZONA
Kolejny przykład to rękawice z wbudowanymi czujnikami chemicznymi, zmieniające kolor w kontakcie z toksyczną substancją, czy opaska na rękę, która na przykład dźwiękowo sygnalizuje zbliżenie się do maszyny, która się zepsuła lub wkroczenie do strefy niebezpiecznej, na przykład podejście zbyt blisko niebezpiecznego urządzenia albo znalezienie się na trasie przejazdu wózka widłowego.
Oprócz tego elektronika noszona może być, podobnie jak ta konsumencka, wykorzystywana do monitorowania parametrów życiowych pracowników. Zapobiega to wypadkom w miejscu pracy w razie na przykład omdlenia i pozwala wykryć pogorszenie się warunków na nim panujących, na przykład zmniejszenie dopływu powietrza lub wzrost stężenia gazów utrudniających oddychanie.
Przemysłowa elektronika noszona znacznie różni się od produktów konsumenckich, mając więcej wspólnego z tymi używanymi przez wojsko. Poza tym, że z oczywistych powodów powinna być odporniejsza na różne trudne warunki środowiskowe, nie może rozpraszać osoby, która z niej korzysta, nie może hamować jej ruchów ani zasłaniać widoku. Informacje przekazywane za pośrednictwem przemysłowej elektroniki noszonej powinny być również w miarę zwięzłe oraz przydatne, tak aby nie absorbować zbytnio pracownika i muszą być na bieżąco aktualizowane.